Peelingi

Biopeelingi

ZABIEG PERFECT SKIN TMC+

Dla cer w każdym wieku, borykających się z niedoskonałościami, rozszerzonymi porami, z oznakami starzenia, trądzikowych w tym z trądzikiem aktywnym.

Jest to peeling anti aging, który znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Działa rewitalizująco, liftingująco, przeciwtrądzikowo, rozjaśniająco, regeneracyjnie, pory zostają zmniejszone i wygładzone. Mieszanka peelingu zawiera w składzie TCA, kwas kojowy, kwas migdałowy, kwas laktobionowy, witaminę C, kwas liponowy, DMAE i ekstrakt ze skrzypu polnego.

Procedura zabiegowa polega na odpowiednim przygotowaniu cery produktami z linii zabiegowej, wykonaniu kilkuwarstwowego peelingu oraz jego neutralizacji. Stosujemy specjalistyczną maskę zawierającą cynk i bogactwo innych składników aktywnych oraz krem regenerująco-ochronny.

Zmiany trądzikowe ulegają widocznej poprawie już po pierwszym zabiegu. Zalecana seria to 4-6 zabiegów co 7-10 dni.

Sprawdź cenę zabiegu

ZABIEG SOFT BOTOKS OENANTHE

Dla cer dojrzałych z widocznymi oznakami starzenia, skórą wiotką.

Zabieg wykonuje się opatentowanym preparatem włoskiem marki Aesthetical. Jest to pierwsza kompozycja antiaging, która w swym składzie zawiera ekstrakt oenanthe oraz ozonowaną oliwę z oliwek, kwas pirogronowy, kwas azelainowy oraz migdałowy. Spowalnia proces starzenia się skóry zapewniając jej intensywne napięcie i dotlenienie. Efekt "soft botoks" rozluźnia napięcie mięśniowe - blokuje przewodnictwo nerwowe.

Zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu skóry przy zastosowaniu kosmetyków z linii, nałożeniu trzech warstw produktu, nałożeniu specjalistycznej maski oraz kremu z filtrem leniprotex o działaniu łagodzącym, regenerującym i nawilżającym.

Jest to peeling, który można łączyć z mezoterapią igłową w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów bądź może stanowić przygotowanie do zabiegów bardziej inwazyjnych. Skóra nie łuszczy się, jest napięta, gładsza o zdrowszym kolorycie.

Sprawdź cenę zabiegu

Peelingi medyczne

Peeling pirogronowy

Zawiera kwas pirogronowy, który naturalnie występuje w jabłkach, innych sfermentowanych owocach i occie. Dzięki temu że kwas ten wykazuje silną lipofilność doskonale penetruje naskórek i mieszki włosowe. Wykazuje właściwości bakteriobójcze (zmniejsza miejscowo pH), sebostatyczne (przeciwłojotokowe), złuszczające(keratolityczne) oraz komedolityczne (redukuje zaskórniki).

Kwas pirogronowy hydrolizuje również do kwasu mlekowego, przez co wykazuje działanie nawilżające i dermoplastyczne (stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększając sprężystość skóry). Tak więc w zależności od stężenia jak i czasu ekspozycji kwas pirogronowy może działać zarówno na poziomie naskórka (przeciwzaskórnikowo, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, przeciwbakteryjnie oraz zmniejsza grubość warstwy rogowej) i skóry właściwej (pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne skóry).

Zastosowanie: cery tłuste, trądzikowe (trądzik zaskórnikowy, krostkowy, blizny , przebarwienia potrądzikowe), fotostarzenie

Skóra po zabiegu jest lekko bądź mocniej zaczerwieniona, występuje pieczenie i miejscowe zbielenia. Po 2-7 dni występuje złuszczanie naskórka. Zabieg z kwasem pirogronowym może być alternatywą dla kwasu TCA. Kurację wykonuje się w serii 3-4 zabiegów w odstępach 14 dni. Zaleca się 2-3 sesje w roku.

Sprawdź cenę zabiegu

Peeling migdałowy

Zawiera kwas migdałowy, otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Wykazuje bardzo silne właściwości przeciwbakteryjne, ponieważ swoją budową zbliżony jest do wielu antybiotyków a także dużą lipofilność co wiąże się z jego penetracją w okolicę gruczołów łojowych.

Peeling migdałowy można wykonywać przez cały rok, ponieważ wykazuje minimalne ryzyko przebarwień oraz nadaje się do każdej cery i fenotypu skóry w związku z czym idealnie sprawdzi się leczeniu skór wrażliwych i ciemniejszych. Kwas migdałowy nie zaburza bowiem produkcji melaniny, nie penetruje w głąb melanocytów, nie powoduje podrażnień, rumienia ani pozapalnej hiperpigmentacji.

Zastosowanie: wspomaga leczenie trądziku pospolitego i różowatego (właściwości przeciwbakteryjne, regulowanie pracy gruczołów łojowych), fotostarzenie, wygładzenie, ujędrnienie i uelastycznienie powierzchni skóry, redukcja drobnych zmarszczek, poprawa kolorytu i rozświetlenie skóry, po zabiegach laserowych ogranicza rozwój zakażeń bakteryjnych.

Zabiegi należy powtarzać co 7-14 dni, zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów.

Sprawdź cenę zabiegu

Peeling glikolowy

Jeden z najbardziej powszechnych zabiegów regeneracji skóry. Zawiera kwas glikolowy, zwany również hydroksyoctowym, naturalnie występuje w trzcinie cukrowej, winogronach, jabłkach czy agreście. Kwas glikolowy to bardzo mała, hydrofilna cząsteczka która bardzo łatwo penetruje warstwę rogową naskórka i nawet w wysokim stężeniu działa powierzchownie. Nie jest toksyczny, nie powoduje koagulacji białek, natomiast w wyniku wielokrotnej ekspozycji w skórze właściwej obserwuje się stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i mukopolisacharydów.

Jego działanie to między innymi zwiększenie grubości skóry o 25% bez indukcji stanu zapalnego. Działanie kwasu zależy od jego pH. Przy niskim pH pobudza złuszczanie i odnowę komórkową a przy wyższym działanie nawilżające. Peeling glikolowy może być wykonywany przez cały rok (choć w okresie letnim występuje większe ryzyko hiperpigmentacji i wskazana jest wysoka fotoprotekcja), w przypadku wszystkich typów skóry, w tym skór naczyniowych, wrażliwych i suchych (w małych stężeniach i delikatnych formułach).

Zastosowanie: Zastosowanie: zaburzenia rogowacenia, zmarszczki, przebarwienia, blizny, trądzik.

Podczas zabiegu i kilka minut po występuje pieczenie skóry, delikatny rumień i uczucie ściągnięcia. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Skóra staje się gładka, napięta, odświeżona i rozjaśniona. Po upływie 2-3 dni występuje intensywne złuszczanie naskórka. Seria zabiegowa wynosi 6-8 powtórzeń wykonywanych co 14-28 dni.

Sprawdź cenę zabiegu

PRX-T33

Zawiera w składzie 33% TCA, 5%kwas kojowy i wodę utlenioną (H2O2.)

Główny składnik peelingu - TCA to kwas trójchlorooctowy, pochodna kwasu octowego. Jest to jeden z najsilniejszych i skutecznych spośród wszystkich kwasów. Jego mechanizm działania polega na denaturacji białek (efekt szronienia), czyli uszkodzeniu żywych komórek naskórka. Dochodzi wówczas do martwicy naskórka i górnej warstwy skóry właściwej i jej złuszczenia. Stare keratynocyty zostają zastąpione przez nowe, a także dochodzi do stymulacji syntezy włókien kolagenowych. Kwas kojowy i H2O2 mają dodatkowo wykazywać działanie rozjaśniające. Peeling PRX-T33 łączymy również z mikronakłuwaniem (patrz zabieg DERMAPEN). Synergistyczne działanie obu procedur powoduje większą i szybszą przebudowę skóry oraz jej silniejszą biostymulację. Peeling zalecany jest do I-III fenotypu skóry.

Zastosowanie: fotostarzenie (zarówno pierwsze objawy jak i średniozaawansowany stopień), drobne zmarszczki, płytkie blizny, keratoza starcza i łojotokowa, dyschromia naskórka (melasma, hiperpigmentacja pozapalna), zmiany pigmentacyjne (piegi, plamy soczewicowate), trądzik, w tym blizny potrądzikowe.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest blada, po paru godzinach staje się czerwona, później rozjaśnia się, a od 3-4 dnia nawet do 10 złuszcza się. Peeling wykonuje się w odstępach 4 tygodniowych a seria zabiegów obejmuje 3-6 powtórzeń.

Sprawdź cenę zabiegu

Peeling azelainowy

Składnik peelingu czyli kwas azelainowy występuje naturalnie w ziarnach zbóż, wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne ( bakterie tlenowe i beztlenowe). Posiada właściwości hamujące tyrozynazę a więc może być stosowany w terapiach de pigmentujących (hamuje wzrost i nadmierną aktywność melanocytów). Główną jednak domeną kwasu jest to, że działa na wszystkie elementy patogenezy trądziku (hamuje łojotok, działa antybakteryjnie, hamuje rogowacenie ujść mieszków włosowych, powstawanie zaskórników, wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne). Kwas azelainowy może być stosowany przez cały rok, gdyż nie wykazuje działania fotouczulającego. Nie ma przeciwwskazań dla kobiet w ciąży, co wyróżnia go spośród innych dostępnych w kosmetologii kwasów.

Zastosowanie: rekomendowany jest dla osób mających skórę wrażliwą i problematyczną, z trądzikiem, trądzikiem różowatym, atopową, naczyniową, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych.

Po zastosowaniu kwasu azelainowego czasem może pojawić się rumień, świąd, pieczenie, ewentualnie delikatne złuszczanie naskórka. Zabieg można stosować co 7-14 dni w serii 3-6 powtórzeń.

Sprawdź cenę zabiegu

Argipeel

Czyli peeling argininowy. Jest to dermatologiczny peeling powierzchowny. Arginina jest aminokwasem otrzymywanym z brązowego cukru. Aktywuje system immunologiczny, zwiększa syntezę białek i eliminację amoniaku. Jest prekursorem tlenku azotu (NO), czynnika odpowiadającego za rozkurcz naczyń. Posiada działanie przeciwzapalne, nawilżające i normalizujące pracę skóry. Stymuluje układ krążenia, syntezę kolagenu, zwiększa elastyczność skóry. Dodatkowym składnikiem aktywnym jest allantoina o właściwościach gojących, dlatego Argipeel jest odpowiedni dla skóry wrażliwej. Może być nakładany na delikatne okolice oczu i ust. Nadaje się do stosowania przez cały rok. Ostatnim składnikiem peelingu jest kwas mlekowy, który nawilża i rozjaśnia skórę, posiada właściwości bakteriostatyczna, zwiększa poziom ceramidów, reguluje pH skóry.

Zastosowanie: skóra wrażliwa i normalna, odmłodzenie (drobne zmarszczki, fotostarzenie), rozszerzone pory, przebarwienia, poprawa grubości i jędrności skóry, cienie pod oczami. Argipeel może być stosowany jako samodzielny peeling w celu odmłodzenia skóry wrażliwe. W przypadku skóry normalnej lub wymagającej silnej regeneracji poleca się łączyć z mikrodermabrazją, a w przypadku skóry trądzikowej z peelingiem kwasem salicylowym (Salipeel) lub pirogronowym. Ze względu na dużą cząsteczkę Argipeel doskonale sprawdza się jako zabieg na powieki, kurze łapki, oraz cienie i worki pod oczami. Można łączyć go, osiągając jeszcze lepsze efekty z mezoterapią igłową lub bezigłową.

Efektem zabiegu jest widoczne rozświetlenie, poprawa nawilżenia, napięcia skóry a także spłycenie zmarszczek.

Sprawdź cenę zabiegu

Yellow Peel

Jest to złuszczający peeling chemiczny zawierający w swoim składzie: kwas azelainowy, Reginowy, kojowy, fitowy, wit C oraz wyciąg z rumianka. Stosowany jest w celu wyeliminowania przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy i peeling oczyszczająco-rozświetlający. Cechuje się wysoką skutecznością i znikomą agresywnością.

W pierwszej fazie peelingu za pomocą kwasu glikolowego i salicylowego złuszczamy naskórek. W dalszej fazie kwas retinowy i witamina C wpływa na prawidłowy wzrost i różnicowanie komórek nabłonkowych, pobudzając fibroblasty do tworzenia kolagenu a poprzez powstawanie nowych naczyń poprawia się odżywienie i dotlenienie skóry. Kwasy kojowy, azaleinowy i fitowy spełniają blokadę endogennej syntezy melaniny usuwając przebarwienia.

Zabieg przeznaczony jest dla osób które mają problem z wiotkością skóry, w tym wokół oczu, drobnymi zmarszczkami, przebarwieniami na twarzy, szyi, dłoniach czy dekolcie, bliznami i pozostałościami po trądziku, łojotokowymi zaburzeniami skóry.

Przez 24-48 godzin po zabiegu może utrzymywać się niewielki rumień, świąd, uczucie ściągania i napięcia skóry, a przez kolejne 3-4 dni skóra ulega złuszczeniu. Efektem jest pięknie oczyszczona, jędrniejsza i pełna blasku cera z wygładzonym naskórkiem bez zmian pigmentacyjnych. Terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, należy więc pamiętać o fotoprotekcji. Yellow peel może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Efekty terapii utrzymują się do roku.

Sprawdź cenę zabiegu

Roztwór Jessnera

Jest to alkoholowy roztwór, zawierający kombinację 14 % kwasu salicylowego, 14% kwasu mlekowego i 14% rezorcyny. Zawarte w roztworze składowe usuwają zmiany hiperkeratotyczne oraz wywierają działanie złuszczające. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i mlekowym obniża jej toksyczność, a jednocześnie zwiększa właściwości keratolityczne. Miejscowo zastosowany roztwór Jassnera wywołuje zmiany w naskórku podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów. Peeling Płynem Jassnera może być delikatny lub intensywny. Zależy to od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Od sposobu i ilości przeprowadzonych zabiegów zależy ostateczny rezultat efektów kosmetycznych.

Zastosowanie: przeznaczony jest do skóry tłustej, dojrzałej i starczej, oczekujemy odmłodzenia skóry, zmniejszenie efektów fotostarzenia, usunięcia przebarwień (piegi, ostuda, plamy soczewicowate, pozapalne), wygładzenia powierzchownych zmarszczek, poprawy barwy i faktury skóry. Peeling stosowany jest również w leczeniu trądzika zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego a także łojotoku.

Peling Jessnera może być stosowany praktycznie na każdą skórę, a dla uzyskania lepszych wyników powtarza się go kilkukrotnie (trzykrotnie) w odstępach miesięcznych.

Płyn Jessnera zasycha, tworząc białą powłokę wskutek wytrącania się kryształów kwasu salicylowego. Pomiędzy 1 a 3 dobą od zabiegu skóra się obkurcza i ciemnieje. W 3-4 dobie następuje złuszczanie martwych komórek naskórka.

Sprawdź cenę zabiegu

DNA RECOVERY PEEL SYSTEM

Jest to nowa generacja peelingu z za stosowaniem nanotechnologii, która pozwala transportować substancje aktywne zamknięte w liposomach do głębszych warstw skóry , do DNA komórkowego oraz zwiększyć intensywność zabiegu. DNA Recovery Peel System został stworzony w celu naprawy uszkodzeń skóry wywołanych ekspozycją na słońce, na poziomie DNA komórki oraz spowolnienie procesu fotostarzenia. Oczekujemy redukcji ilości oraz głębokości zmarszczek, poprawę struktury skóry, jej elastyczności, jędrności, kolorytu i blasku. Poprawia się również stan skóry tłustej z tendencją do trądziku. Głównym składnikiem peelingu jest kwas ferulowy, pochodna kwasu cynamonowego, naturalnie występujący w liściach i korze drzew iglastych, ziarnach pszenicy i ryżu.

Chroni on skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów i antyoksydantów – witaminy E i C. Jest przeciwutleniaczem, dezaktywującym wolne rodniki redukującym stres oksydacyjny. Hamuje również tyrozynazę działając rozjaśniająco. Oprócz kwasu ferulowego w peelingu znajdziemy również retinol, (który stymuluje proliferację keratynocytów, chroni, naprawia i pobudza produkcję kolagenu, przyspieszając naprawę naskórka), czynniki wzrostu EGF, TGF (stymulujące aktywność fibroblastów i keratynocytów, przyspieszają naprawę naskórka i syntezę kolagenu) , enzymy naprawcze DNA (fototoliaza, endonukleaza, egzonukleaza - naprawiające uszkodzenia powstałe w wyniku działania wolnych rodników), cynk i aminokwasy (stabilizujące nici DNA).

Zastosowanie: fotostarzenie, rogowacenie słoneczne, chronostarzenie, przebarwienia i melasma

Zaleca się przeprowadzenie 4-6 zabiegów w odstępach 20-30 dni. W celu regeneracji i odświeżenia skóry można wykonać zabieg jednorazowo. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Sprawdź cenę zabiegu

RETISES CT

Jest to peeling o wysokim stężeniu czystego retinolu, jego bardziej stabilnej postaci estrowej(propronianu retinylu) i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Oprócz tego znajdziemy 5% niacynamid, czyli kwas nikotynowy (wit B3 lub PP), który reguluje wydzielanie serum, zmniejsza widoczność ujść gruczołów łojowych, rozjaśnia przebarwienia, łagodzi stany zapalne i przeciwdziała powstawaniu nowych. Dzięki tym składnikom aktywnym Retises CT działa silnie de pigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Głównym składnikiem peelingu jest kwas retinowy, który jest pochodną witaminy A. Retinol posiada właściwości keratolityczne, hamujące czynność gruczołów łojowych (wpływa na ich morfologię , zmniejszając ich wielkość), stymulujące odnowę naskórka. Kwas retinowy eliminuje żółte zabarwienie skóry, uszkodzenia posłoneczne, powierzchniowe zmarszczki, blizny potrądzikowe, efekty fotostarzenia, rogowacenie, plamy starcze. Pochodne witaminy A poza tym mają udowodnione właściwości przeciwstarzeniowe, powodują odnowę włókien kolagenowych i elastylowych i zwiększenie ich syntezy, normalizują różnicowanie keratynocytów i poprawiają barierę naskórkową. Retinol zmniejsza i rozjaśnia plamy, wygładza skórę, złuszcza i usuwa drobne zmarszczki. Powoduje zwiększenie grubości, nawilżenia skóry, na skutek zwiększonej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i czynnika NMF. Skóra odzyskuje promienny wygląd, jest wyraźnie odmłodzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

Zastosowanie: fotostarzenie, skóra matowa, przebarwienia, melasma, rozstępy, zmarszczki, utrata jędrności skóry, leczenie trądziku.

Zabieg może być wykonywany w zależności od wskazań jako pojedynczy lub w serii 4 w odstępach 3-4 tygodniowych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień i uczucie ciepła. Po około 24-48 godzinach od zabiegu skóra zaczyna się stopniowo łuszczyć. Występuje złuszczanie średnio nasilone, łupieżowe lub płatowe. Intensywność złuszczania zleży od tolerancji skóry na retinol.Na dekolcie i innych partiach ciała łuszczenie rozpoczyna się później i nie jest tak gwałtowne. Łuszczenie trwa zwykle 4 dni, przez pierwsze 2 dni jest wyraźnie widoczne, a skóra jest napięta, podrażniona i zaczerwieniona.

Sprawdź cenę zabiegu